Warsztat twórczego pisania reportażu, z Magdaleną Grzebałkowską, autorką uznanych książek: „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”, „1945. Wojna i pokój” oraz „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia”. Uczestnicy dowiedzieli się, że reportaż powinien mieć charakter dokumentu, opierającego się na zgromadzonych i sprawdzonych przez autora faktach, relacjach uczestników i naocznych świadków zdarzenia. Powinien również uwzględniać opinię ekspertów oraz dostępne dokumenty, związane z przedmiotem reportażu. Reportażystka sporo uwagi poświeciła także dobremu zakończeniu pracy.
Wielopokoleniowy warsztat artystyczny z Joanną Olech, pisarką, ilustratorką, autorką znanych książek, m.in. Dynastii Miziołków czy serii o Pomponie w rodzinie Fisiów. Było o Miziołkach, opisywaniu rodziny i tym, czy każdy może być pisarzem. Pisarka podzieliła się wiedzą na temat książek, które warto czytać wspólnie, niezależnie od wieku.
Warsztat „Komiks dla laików, czyli krótki przegląd komiksów, które przeczytać z Rafałem Szłapą, artystą grafikiem, twórcą ilustracji książkowych i prasowych, projektów do gier komputerowych, planszowych i karcianych oraz okładek książek. Autorem popularnego cyklu Bler. Poznano specyficzny język, jakim posługuje się sztuka komiksowa oraz środki wyrazu, za pomocą których można tworzyć opowieści obrazkowe. W części praktycznej uczestnicy tworzyli okładki opowieści, rysowali bohatera komiksowego (wyposażenie postaci w unikalne cechy: fryzura, strój, symbol) na bazie zdobytej wiedzy. Uczyli się komponowania narracji i umieszczania w niej zapisu słownego. Warsztat – bezpłatny – on line, poprzez platformę ZOOM.
Wydarzenie w ramach działań Jelenie Czytają, podczas których próbujemy odnaleźć wspólny kod tożsamościowy i kulturowy, oraz przyrody i lasów okalających miejscowości północnej Wielkopolski. Inspiracją są książki z literatury pięknej i popularnonaukowej. Ważne i ważniejsze. Czytane wspólnie z twórcami; pisarzami, ilustratorami, tłumaczami, redaktorami, wydawcami – bez podziałów, bo książki, to przede wszystkim dobro, a nie towar.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego