Drogie Wielkopolanki, Drodzy Wielkopolanie ! 

Miło nam poinformować, że w bieżącym roku będziemy realizować kolejną edycję projektu pn. „Jelenie Czytają”. Inicjatywa stanowi próbę odnalezienia wspólnego kodu tożsamościowego i kulturowego, naszej przyrody, lasów okalających miejscowości północnej Wielkopolski. Inspiracją są książki przyrodnicze i historyczne. Celem projektu „Jelenie Czytają” jest dotarcie z książkami i kulturą czytelniczą do jak największej ilości mieszkańców Piły i północnej Wielkopolski.

W ramach inicjatywy odbędą się wydarzenia oparte na intensywnym przeżywaniu kultury, w myśl, że książka – to przede wszystkim dobro, a nie towar. Spotkania z uznanymi twórcami książek – pisarzami i ilustratorami. 

Projekt realizowany jest wspólnie z księgarniami JJL Lus w Pile oraz „Europa” w Złotowie. Księgarnie kameralne to nietypowe miejsca z książkami i tworzone przez ludzi z pasji do literatury i wiary, że małe księgarnie to istotny element tkanki kulturowej każdego miasta.

Partnerami  w tym roku są:  Biblioteka Główna Akademii Nauk Stosowanych w Pile, Stowarzyszenie Agama (grupa Pilanie Ukrainie) oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Piast w Złotowie.

 

Działania:

  • wspólne czytanie, spotkania, warsztaty
  • konkurs „Opowiedz Wielkopolską Historię” (literacki i fotograficzny)
  • Ogólnopolska Noc Księgarń w Domu Księgarskim JJL w Pile (czytanie bez przerwy, spotkania, koncert)

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.